» » » » IMDb Ratingine Göre Sıralama

IMDb Ratingine Göre Sıralama

oguzhan2017
oguzhan2017 9-12-2017, 13:02
Merhaba arkadaşlar, film reader pluginleri ile site verilerini çektikten sonra imdb ratingleri ilave alanda tutuluyor ve sanırım bunlar üzerinden de bi sıralama yaptıramıyoruz.
IMDb rating değerlerini veri tabanı içerisinde sıralama yaptırılabilecek bi alana aktarabilir miyiz? Şu an 2bine yakın film eklendi ancak bi sıralama yaptırılamıyor.

şimdiden teşekkürler.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
oguzhan2017 22 Aralık 2017 15:26
@Hagen, sağolasın kendim halletim xfields içerisinde ratingde tuttuğum imdb skorunun başlangıç pozisyonunu buldurup ardına saydırdım ve ulaştığım değeri flota çevirdiğim post_extras tablosundaki rating değerine güncellettim. Sitenin rating sistemi kullanım dışı kaldığı içinde yerine emoji react koydum. Şuan filmlerin hepsi imdb değerine göre sıralanıyor.

ALTER TABLE `dle_post_extras` CHANGE `rating` `rating` FLOAT(11) NOT NULL DEFAULT '0';

UPDATE
    `dle_post_extras`
SET
    `dle_post_extras`.`rating` =(
    SELECT
        SUBSTRING(
            `dle_post`.`xfields`,
            INSTR(`dle_post`.`xfields`, '|rating|') + 8,
            3
        )
    FROM
        `dle_post`
    WHERE
        `dle_post_extras`.`news_id` = `dle_post`.`id`
    LIMIT 1
)
0
oguzhan2017 20 Aralık 2017 03:28
@Hagen, valla tam olarak bilmiyorum ancak aratırken
WHERE {$stop_list}xfields LIKE '%rating|9.0%' AND approve=1"
şeklinde aratılıyor sanırım. ilave alan adı rating şeklinde ve nokta kullanıyor.
0
oguzhan2017 15 Aralık 2017 23:38
@Hagen, şu an İlave Alanlar için Çoklu Arama bunu yapmaya çalışıyorum bu {content} kullanıyor ama anasayfa üzerinde {custom} kullanıyorum yani ikisinde de lazım.
0
komsomolets 11 Aralık 2017 06:32
Güzel konu ben de merak ediyorum. Ben sitedeki beğeni durumuna göre sıralamayı tercih ediyorum. İsterseniz öyle deneyin.
deneme bonusu veren siteler