» » » » Paypal'ın Türkiye Faaliyetleri Hakkında

Paypal'ın Türkiye Faaliyetleri Hakkında

MaRZoCHi
MaRZoCHi Kurucu 6-12-2016, 10:53
Bizim de beklediğimiz 2017 Mart tarihi ile ilgili haber:
Ülkemizdeki büyük kitlesini kaybetmek istemeyen PayPal ise BDDK ile anlaşma yoluna gidip sunucularını kademeli olarak ülkemize getirmeye karar verdi. Ülkemizde %12 oranında önemli bir iş hacmine sahip olan PayPal'ın Mart 2017'de tekrar kullanıma sunulacağı açıklandı.

Sonrasında Paypal dan gelen açıklama:
Gündeme gelen bu haber ile ilgili PayPal cephesinden resmi açıklama geldi!

“Yakın zamanda basında çıkan PayPal ile ilgili haberleri gördük. Ancak, şu an PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili paylaşacağımız yeni bir bilgi bulunmamaktadır. Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli iznin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Yani Paypal, Türkiyedeki kullanıcılar için artık gelmesi beklenmeyecek bir sistem.
Kişisel tavsiyem WebMoney dir. Paypal seviyesinde kullanım oranına sahip değil ancak iyi bir sistem.
Bunun yanında Paypal benzeri yerli sistemler de mevcut. Onlar da araştırılabilir.

Kaynak: http://shiftdelete.net/paypal-turkiye-iddialarini-yalanladi-77487
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
3 779
MaRZoCHi 3 Ağustos 2018 15:57
@ramooo19⁠ Olabilir.. Fakat bir süre ayıracak vaktim yok.

--------------------
0
ramooo19 3 Ağustos 2018 15:19
aynen bu yüzden ucretli sistemlerde özellikle vip eklentisinde paypal hala kullanılıyor paypal kaldırılıp ödeme şekli seçmeli olması lazım değilmi 
3 779
MaRZoCHi 7 Aralık 2016 22:32
@Gokay, paypal hesabım aktif ama gelen parayı tr ye çekemiyorum şuan. Birikim hesabı oldu gibi.. İlerde webmoney'e bozdurma yaparak çekeceğim.. Ya da başka bir yöntem :)

VIP modülü için İngilizce desteği var ama alan olmadı yabancılardan. Webmoney'de o aşamaya gelemedim bir hata veriyordu en son.. bıraktım.

--------------------
0
Gokay 7 Aralık 2016 19:52
Paypal gelse bile biz görürmüyüz bilmiyorum. Ama bir gün gelir kesinlikle Koskoca bir Türkiye söz konusu ve TR Paypalı çok kullanan ülkelerden birisi, paypal kendi arasında bu konuyu tartıştığını düşünüyorum..

Webmoney her ne kadar paypala göre bir alternatif sistem olsa'da kullanıcı çok az ve alış verişlerde çok tercih edilen bir sistem değil. Bakalım ileride neler olacak inş. paypal açılır vip modülünü kullanırız :)
0
saw58 6 Aralık 2016 14:08
bende aynı fikirdeyim artık paypal gelmez çünkü veri merkezini getirmek istemiyor.
deneme bonusu veren siteler