» » » » Google Chrome v56 ve sonrası için SSL sertifikası istiyor

Google Chrome v56 ve sonrası için SSL sertifikası istiyor

Hagen
Hagen Üye 22-01-2017, 11:37
Başlıkta Belirtmiş Olduğum üzere Google 20 Ocak 2017 tarihinde aldığı bir karar doğrultusunda, Bundan sonra SSL Bulunmayan Websitelerini Riskli Olarak gösterecekmiş. internet üzerindeki dolandırıcılığı kredi kartı bilgilerinin çalınmasının önüne geçmeyi planlamaktaymış.

En Kısa sürede Websitenize SSL Kurulumunuzu yapın. Dizinde Geri kalmayın. Duymadım etmedim demeyin.

Detaylı bilgi için Google Webmaster Tools Console'yi Ziyaret Edebilirsiniz.

Google Chrome v56 ve sonrası için SSL sertifikası istiyor
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
1 092
Hagen 26 Ocak 2017 01:34
Üyelik Sistemini kaldırır atarsan sıkıntı yok. yerli ve yabancı kaynaklardan araştırdığım kadarıyla mecburen ssl gecilecek.
60
Emre 26 Ocak 2017 00:41
@Hagen, DLE kullanan zorunlu mu? Çok saçma. SSL 'nin amacı ve kullanımı kişisel verileri bilgileri korumak ve kredi kartı bilgilerini korumak. Bunun DLE, WordPress, vBulletin, xenForo v.s v.s v.s gibi yazılımları kullanmanın zorunluluğu olmaz. Söylediğin şeye katılmıyorum ben.
1 092
Hagen 24 Ocak 2017 15:28
Dle kullanan kim varsa geçicek mecbur. CLoudflare'ye kayıt olun ve yukarda link verdim o konuya gidip kurulumunuzu yapın. Cloudflare ücretsiz SSL hizmeti sunmaktadır.
13
Cryt3r 24 Ocak 2017 07:41
Alttaki yorumuma değişiklik yapamadım. Şifre girilmesi bile yeterli olduğu için ssl istiyor. DLE kullanan kim varsa geçmesi gerek SSL e ama ücretsiz SSL işini nasıl çözeceğim onu bilmyorum
13
Cryt3r 24 Ocak 2017 07:25
Bilgilendirmen için teşekkürler.
Sadece kredi kartı ve kişisel bilgi içeren sitelerle ilgili bir durum bu. Bilgilendirici ya da İlan içerikli siteleri etkilemiyor diye biliyorum çünkü bana mesaj gelmedi. 30'un üzerinde site var google webmaster hesabıma bağlı. herhangi bir bildirim almadım. Zaten Aralık ayında Apple yapmıştı bunu ve free SSL alınan firmaların sunduğu sertifikaları tanımıyor. Yani ücretsiz SSL sertifikası yüklerseniz dizine ve .htaccess ve engine'den de https ayarlarını yapacak olursanız free ssl sertifikaları Apple Safari de "GÜVENLİK UYARISI" ile açıla bilir. Ben yaşadım ondan söyülyorum. İşin kötü tarafı da Google https olarak indexlemişti ve temizlenmesi 1 buçuk ay sürdü.
60
Emre 23 Ocak 2017 16:21
Bu uygulama sadece Ticari siteler için geçerli.
İSTATİSTİKLER