» » » » Nasıl Tema Entegre Edilir?

Nasıl Tema Entegre Edilir?

Squzy
Squzy 12-07-2017, 17:00
Öncelikle herkese merhabalar.Uzun süredir dle kullanmayı düşünüyordum fakat temalar cidden ama cidden o kadar berbat geliyordu ki her seferinde Wp kullanıyordum.Fakat artık dle kullanamaya karar verdim ve 11.3 ü kurdum.Fakat nasıl tema entegre edebilirim?

Yada Hem Blog hemde forum olarak kullabileceğim temalar varmı?

URL:www.teknik-oyun.tk

Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
3 779
MaRZoCHi 18 Temmuz 2017 10:46
@Squzy, en güzeli default temalardan birini seçip düzenlemek. Diğer temalarda problemler olabiliyor.

--------------------
0
Squzy 18 Temmuz 2017 03:07
@MaRZoCHi, hocam sağolun ortaya güzel birşeyler çıkardım fakat takıldığım bir kısım oldu onuda yeni konumda bahsedeceğim.Ve de malum tema entegre edemedim,istediğim gibi bir temada bulamadım ama kurduğumuzda gelen red teması editleme ile muhteşem oldu.
3 779
MaRZoCHi 18 Temmuz 2017 00:34
@Squzy, entegre işlemine başlamadan önce HTML + CSS'yi iyi bilmek gerekir. Birbiri ile benzer olmayan sistemler arası tema uyarlama işlemlerinde bazı kısımları sıfırdan yazmak veya düzenlemek gerekecektir. Ayrıca bu sorunuzun cevabı şunu şuraya ekleyin gibi bir şey olamaz.

DLE de ana şablon dosyası main.tpl dir. Sayfalara göre içerik, main.tpl'deki {content} tagı ile gösterilir. Süslü parantez ile yazılan kodlar o tpl'ye özeldir. Köşeli parantezler ile yazılanlar ise geneldir ( bazı kontrol tagları hariç )
Bunun dışında default temada hangi tag ne işe yarıyor onları da araştırabilirsiniz.

https://forum.dle.net.tr/gelistiriciler/sablon-sistemi/333-maintplde-smarty-kodl
arinin-kullanimlari.html

--------------------
0
Squzy 17 Temmuz 2017 20:57
@Hagen, biraz daha açık olur musun.Kod bilgim fazla değil.Kaç gündür uğraşıyorum her seferinde elime yüzüme bulaşıyor
deneme bonusu veren siteler