» » » » Smartphone Tasarımların Çeşitlenmesi

Smartphone Tasarımların Çeşitlenmesi

mehmetkalyci
mehmetkalyci 23-06-2017, 14:26
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık yedi yıldır front-end ile hobi olarak uğraşıyorum ve asıl mesleğim çok farklı. Front-end yazılımı deneye deneye DLE ile öğrendim desem tamamen yeridir. Çünkü script buna çok elverişli. Şimdilerde asıl mesleğim ile front-end yazılımı bir arada kullanıp bir iş kurma çabası içindeyim. Uzun lafın kısası DLE'nin ve bu sitenin bana kattığı şeyler oldu. Şimdi ben de bir şeyler katmak istiyorum.

Son verilere göre artık mobil, internet kullanımında masaüstünü geçmiş durumda. Google verileri %56 diyor. Günde 3-4 bin tık alan siteme baktığımda ise son bir yılda trafiğimin %67'sinin mobilden geldiğini görüyorum. Ki bunun nedeni de mobile her zaman masaüstünden daha fazla önem vermem olabilir. DLE'nin tema sıkıntısı var ama bu sorun mobilde çok daha büyük. Bu yüzden DLE'nin smartphone özelliği için birbirinden farklı iki adet tasarım yapmayı planlıyorum.

Uygun tasarımları yapmak için bir anket oluşturmaya karar verdim. Sorularım şunlar:

1- Siteniz hangi kategoride?
2- Nasıl bir sayfa akışı olmalı?
3- Önceliğiniz hız mı yoksa tasarım mı?

Son olarak tasarımlarda "Materialize" framework kullanacağım.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
3 779
MaRZoCHi 25 Haziran 2017 00:32
bulma.io güzel bir kütüphanedir.

--------------------
0
mehmetkalyci 24 Haziran 2017 16:39
@MaRZoCHi, evet DLE warez kullanımda daha yaygın. Sanırım mobil uyumlu direk responsive bir tasarım daha çok işe yarayacak. :)

@Hagen, Demek istediğini tam olarak anlamadım?
3 779
MaRZoCHi 24 Haziran 2017 15:37
Düşünceniz için teşekkürler. Takdir sizin, bana kalsa vakit kaybetmeyin derim.
Mobilden ziyade basit ve hızlı bir responsive tema daha iyi olur seçim olarak.
Kategori kısmına gelirsek; Çoğu DLE site haber/blog değil yani yapım amacı dışında kullanılıyor. İçerik paylaşım siteleri en çok kullanılanı.. Örnek topskript benzeri bir tema tutulur diye düşünüyorum..

--------------------
deneme bonusu veren siteler