» » » » Wordpress Gibi Xml Dosyası Benzeri Yedek Alma Ve Yükleme

Wordpress Gibi Xml Dosyası Benzeri Yedek Alma Ve Yükleme

yavuz
yavuz 17-01-2018, 08:39
Merhaba arkadaşlar öncelikle sizi uzun süredir takip ediyorum ama bu ilk sorum olacak bildiğiniz gibi wordpress in yedeğini almak için
Araçlar
Dışa Aktar
Seçeneklerden hangisi lazımsa onu seçip
örnek yazılar - tüm yazılar
seçeneğini seçince bütün ya da seçilen yazıların yedeğini alıp bunu geri yükleyebiliyoruz.
Bu xml dosyasını her hangi bir düzenleme programı ile ( Notepad + + ) yeni makaleler eklemek yerine yüzlerce yazıyı birkaç dakika içinde bul değiştir ile değiştirip geri yükleyebiliyoruz.

Şimdi sorum şu: bu şekilde xml alıp aynı şekilde bul değiştir diyerek geri yükleme yapabiliyor muyuz.?
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
yavuz 19 Ocak 2018 00:22
@Evan, sql üzerinden alınıyor ama dediğim şekilde olmuyor düzenleme özellikle ilan konularında çok işe yarıyor aynı anda tek değişiklikle yüzlerce konuyu değiştirebiliyoruk ama bunu sordum sadece yazılar ya da belirli konular seçilip onun üzerinden değişiklik yapmak istemiştim ama olmuyor anladığım kadarıyla. Teşekkürler
0
Evan 18 Ocak 2018 17:16
Yönetici Kontrol Panelinde yer alan Veritabanı Yönetimi sayfasını ziyaret ederek .sql yedeği alabilirsiniz. Bu yedeği .gzip ve .bzip2 uzantısı ile sıkıştırabilirsiniz. Oluşturduğunuz veritabanı yedeğine sitenizin dizinindeki backup klasöründen ulaşabilirsiniz. Ancak DLE'de tüm veritabanının yedeğini alıyorsunuz. Bu dosya içerisinde bul & değiştir yaparak düzenlemeler yapmanız mümkün.
deneme bonusu veren siteler