» » » » Masha.js antivirüs alarmı

Masha.js antivirüs alarmı

Azeri
Azeri 15-03-2017, 23:22
Merhabalar. Benim sitemde bazı antivirüs yazılımları virüs olduğunu bildiriyor. Mesela bunlardan birisi Avast. Hatta virüsün hangi dosyada olduğunu da gösteriyor. Antivirüs Trojan virüsü olduğunu vurguluyor.
dosya yolu bu:
/engine/classes/masha/masha.js|[gzip]
Bir site kullanıcısının bana gönderdiği antivirüs bildirimi:
Masha.js antivirüs alarmı
Bu bildirim bir tek kullanıcının bilgisayarında çıkmış değil, bir kaç arkadaşım da bu bildirimi almış.
Site 5 yıla yakın bir süredir çalışıyor, hiç bir zaman böyle bir sorun olmamıştı. Bu bildirim kısa bir süre önce başladı.
Bu sorun neden kaynaklana bilir? Sorunun düzeltilmesine dair bilgi sahibi olan mümkün kadar yardım ederse sevinirim.
Önceden teşekkürler.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
3 779
MaRZoCHi 19 Mart 2017 23:12
Admin Panel > Ayarlar > Makale Ayarları > Ziyaretçiler sitenizdeki ilginç içerikleri paylaşabilir
Deaktifleştirin. Bu eklenti yazıların belirli bir bölümlerinin işaretlenerek paylaşılmasını sağlıyor.

--------------------
0
Maccy 19 Mart 2017 19:15
@Azeri, Rica ederim tema çevirileriyle meşgulüm bende daha sonra wp blog temalarını entegreye başlayacağım ufaktan :)
0
Azeri 19 Mart 2017 19:14
@Maccy, inceledim kardeş. sadece ister-istemez siteye giriş yapanlar korkuya kapılıyor. o yüzden silmeyi istedim.
Dikkatiniz için teşekkür ederim. çox sağ olun.
0
Maccy 19 Mart 2017 13:18
Açılır pencerelerde sıkıntı yaşatabilir, tam olarak incelemek lazım.Silmenizi gerektirecek bir durum yok, yani Virus Total sonuçlarını incelerseniz sadece Avast virüs buluyor, zararlı bir şey değil.
0
Azeri 19 Mart 2017 12:39
@Maccy, Anladım. Teşekkür ederim. Peki, ben avastın virüs olarak gördüğü o dosyayı silsem her hangi bir sorun yaşanırmı?
0
Maccy 18 Mart 2017 17:35
Virüs programından kaynaklanan bir program diye düşünüyorum, çünkü sadece Avast virüs olarak görüyor, Virus Total taraması yaptırdım ve sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz, sorun programdan kaynaklanıyor.
deneme bonusu veren siteler