» » » » Konu id numarasını kullanmak

Konu id numarasını kullanmak

astala_orj
astala_orj 23-01-2017, 02:46
Merhaba Arkadaşlar Konu id numaralarını site içersinde nasıl gösterebilirim yani adminpanelde yazan misal 1.Genel Sadece "1" olan kısmını yani numara kısmını site içerisinde nasıl gösterebilirim.

https://dle.net.tr/dle-eklenti/163-kategori-bilgisi-cekme.html

Bu konudakileri denedim ancak güncell versiyonda sorunu çözemedim.

kullanmak istiyorum ancak olmuyor. işe yarıyor ancak bana id'ler çekecek bir kod lazım sadece id'leri
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
astala_orj 7 Şubat 2017 05:40
@MaRZoCHi,
Tesekkürler peki anasayfada id'leri gösteremiyormuyuz
3 779
MaRZoCHi 3 Şubat 2017 21:38
Dosya: engine/modules/main.php
Bul
echo $tpl->result['main'];

Üstüne ekle
$tpl->result['main'] = str_replace( '{categoryid}', intval( $category_id ), $tpl->result['main'] );

Temada kullanımı:
{categoryid}

Kategori sayfası olmayan yerlerde 0 yazar. aviable=cat ile ayarlayabilirsiniz.

--------------------
0
astala_orj 28 Ocak 2017 16:38
@Cryt3r, @Hagen,
Arkadaşlar sadece kategorinin "id" numarasını çekmek istiyorum.mesala kategorinin id'si 1 bunu custom'larda kullanmak istiyorum.Konu id'leri değil Sadece kategori id'leri
0
Cryt3r 24 Ocak 2017 07:16
Merhaba, id numarasını çekip nerede kullanmak istiyorsun? Ona göre değişiyor çünkü.

Örnek olarak diyelim ki konunun id numarasını shortstory.tpl de kullanmak için {konununidi} tagı ile çekecek kodu yazdım. Ama sen bu tagı fullstory.tpl de yada customshort kullanarak çağırıyorsan makaleleri o zaman çalışmaz belirlediğimiz tag. O yüzden sen tam olarak nerede kullanacağını ve ne amaçla kullanacağını yazarsan yardımcı olurum ben. Yorumu görmeye bilirim Pm at
deneme bonusu veren siteler