» » » » Domain değiştirme - Veritabanı işlemleri

Domain değiştirme - Veritabanı işlemleri

CepTiM
CepTiM 29-05-2016, 15:47
ceptim.net adresini androidtim.com olarak değiştirme ve taşıma islemini yapacağım bana yardımcı olabileceği kişilere ihtiyacım var.
Ceptim.net 6 yıldır bendeydi domain değiştirme gereksinimi duydum ziyaretçi ve index olayı baya düştü.
Günde 30-40 kişi anca ziyaret ediyordu.
Şimdi sizden akıl almak istiyorum.
Taşıma işlemi iyimi mi olur kötümü.
Birde ben dosyaları doğrudan sunucuya ekliyorum bunun indexlenmeye olumsuz etkisi olurmu.
Resimleri de doğrudan sunucuya yüklüyorum bir sürü resim var am index lenen çok az.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
marika 31 Mayıs 2016 19:09
Googleın en sevmediği şeylerden birisi "Double Content" tir. Yeni domaine binlerce konuyu aktarırsanız kopya içerik olarak görecek direk filtreye alacaktır sitenizi.
0
CepTiM 31 Mayıs 2016 18:50
Bende ona şaşırıyorum hocam akıntı yapmiyorum kendim ekliyorum konuları. Resimler hiç index almiyor bi anormal durum var domain değiştirmede buldum careyi artik.

cannvrz benim skype adım hocam ekledim sizi bi konuşsak iyi olur.
0
Maccy 30 Mayıs 2016 11:38
@CepTiM, Dünde söylediğim gibi google tüm içerikleri ceptim.net'e indexlemiş, şimdi veritabanını taşıdınız diyelim, ceptim.net'i yönlendirebilirsiniz ama konularıda yönlendiremezsiniz ki, googledeki yüzlerce index'iniz çöpe gitmiş olacak ayrıca yeni sitenizin ban yeme riskide var, önerim sıfırdan başlayın ;)
0
CepTiM 30 Mayıs 2016 06:28
amacım 1000 tane özgün uygulama konusu var onları kaybetmemek aslında... Yabi db yi yini domaine ceksem boşa kürek sallamış mı olurum :( eski domain 1 yıl daha yönlendirme de olacak yeni domaine buna ragmen olmazmı :(
0
CepTiM 30 Mayıs 2016 06:04
Aslında haklısınız ama ceptim.net deki o kadar verim boşa gitmiş olacak :(
bunu istemiyorum pek. Amacım ceptim.net domain i 6 yılı doldurdu 7. yıa girecek ve hit sayısı ne yaparsam yapayım 30-40 geçmedi :(
amacım sadece herşey yerinde durarak domain değişikliği yapmaktı ...
0
Sembolbu 30 Mayıs 2016 05:26
şimdi sen eski veritabanını yeni bir site açıp ona entegre edersen boşa kürek çekmiş olursun. Çünkü google senin siteni indexlemiş durumda sen yeni bir site açıp eski sitenin veri tabanını eklediğinde kopya site olarak görünecek çünkü içerik %100 aynı. Bu sebepten yeni siteyi ilerletmen imkansız denecek kadar zor olacaktır.
deneme bonusu veren siteler